Вибране
Салон дверей та вікон «ПанДор»
+380 (50) 438-68-86+380 (50) 378-68-86+380 (50) 674-56-14
Салон дверей та вікон «ПанДор»
Декілька слів про теплий монтаж. Хронологія проблеми.
Декілька слів про теплий монтаж. Хронологія проблеми.
Вітрина
FrezjaFrezja
від 4 960 ₴
Замовити
IrysIrys
від 4 960 ₴
Замовити
TreviTrevi
від 5 500 ₴
Замовити
LexaLexa
від 5 780 ₴
Замовити
DuoDuo
від 2 990 ₴
Замовити
RiviaRivia
від 4 990 ₴
Замовити
BlancoBlanco
від 4 150 ₴
Замовити
RimRim
від 5 200 ₴
Замовити
NellaNella
від 9 870 ₴
Замовити
Контакти
Салон дверей та вікон «ПанДор»
+380 (50) 438-68-86показати+380 (50) 438-68-86 все+380 (50) 438-68-86 Наталія+380 (50) 378-68-86 Юрій+380 (50) 674-56-14 Дем’ян+380 (332) 28-66-82 Наталія+380 (50) 406-68-86 Тетяна
43000, Україна, Волинська обл., Луцьк, вул. Задворецька, 1а на мапі
Пн-Пт 10:00 - 19:00;
Сб 10:00 - 14:00;
Обід 13:00 - 14:00;
Нд вихідний

Декілька слів про теплий монтаж. Хронологія проблеми.

Всім нам добре відомо, що переважна більшість нарікань по відношенню до металопластикових вікон викликана не лише їх якістю, а і їх неправильним встановленням. Більшість проблем пов’язана з продуванням та промерзанням в нижній частині вікна – в області підвіконня. Сирість навколо вікон – це конденсат, викликаний наявністю містків холоду, які з’являються в результаті недосконалого встановлення віконних виробів та відкосів. На сьогодні є багато пояснень, чому плачуть вікна. Всі говорять про конденсат та страшне слово ГРИБОК.

Не вдаючись до складних фізичних термінів та пояснень, проаналізувавши хронологію, спробуємо розібратись в чому є реальна проблема. 20 – 25 років назад ми мали неутеплені стіни, дерев’яні вікна та дешевий газ. Дерев’яні вікна завжди були «дихаючі»))). Дуло і з вікон, із дверей, і з звідусіль, але дешевий газ та біла, як сніг, вата з рулоном такого ж паперу вирішували цю проблему. Гарна фраза «вирішували цю проблему», а в чому ж суть проблеми? Що вирішував дешевий газ не потрібно пояснювати, вата ж з рулоном паперу не тільки прикрашали вікно на Новий рік, а й зменшували його продування, але не повністю виключали його! Як і 25, і 30, і 50 років назад, так і зараз ми, проживаючи в своїх домівках, прали, мились, готували їжу, мили посуд та навіть просто дихаючи, виділяли вологу. За допомогою дешевого газу вона перетворювалась на пару і гарно виходила на вулицю через «дихаючі» вікна, двері та інші негерметичні витвори будівельного мистецтва 20-го століття.

Світ почав змінюватись і набрали популярності 3-камерні металопластикові вікна. Однокамерний склопакет на два скла та німецька фурнітура і щастя повний дім. Більше світла, легше мити, тепле гарне вікно, а головне – герметичне, не дує з нього! Не дує та не видуває вологи! А куди ж їй діватись? Та є куди: стіни, дах, підлога – все ж не утеплене! Дешевий газ все видує! Все було б добре, і жили б щасливо, та от енергоресурси почали стрімко дорожчати. Утеплення будинків стало пріоритетною темою. Утеплили все! Навіть інколи вентиляційні канали, щоб і з них не дуло з них). І тут заплакали вікна, напевне, образились на те, що утеплили все крім них, просто їх встановлювали раніше, до утеплення, або при встановленні чогось не врахували, або на чомусь зекономили. Та насправді, вікна не образились ні на кого, хіба на майстрів, які через брак досвіду та ряд інших людських факторів їх недобре зробили та встановили, і тому їх покоробило. Стали популярними фрази «місток холоду» та «точка роси», багато розумних статей та рекомендацій на тему «чому плачуть вікна». Коли утепляли та герметизували все, часто почали забувати про вологу, якій кудись потрібно діватись. І, вже холоде вікно, стало «точкою роси», тобто найхолоднішим герметичним місцем в будинку на якому почали осідати волога у вигляді конденсату. Почався стрімкий розвиток теплих металопластикових вікон. З’явилося енергозберігаюче скло, 4-рьох та 5-ти камерні профільні системи монтажною шириною 70 мм, потім системи 6 та 7 камер шириною 90 мм. та склопакети на 3 скла. Профільні системи шириною 90 мм. дійсно показали високі енергозберігаючі показники, але через недосконале поєднання співвідношення ширини профілю до розміру армування та високу вартість, не набули великої популярності, залишились в сегменті преміальних вікон, недоступним кожному.

Популярними стали 5-ти камерні вікна з профільних систем середнього класу монтажною шириною 70 мм. Залежно від бюджету їх почали робити на 4, 5 та 6 камер. Головне – це монтажна ширина 70 мм і склопакет максимальною шириною 40-42 мм. Як правило ширина встановленого склопакету становить 32 мм. таке вікно вже є не актуальним на новому будівництві в Європі, в переважній більшості воно навіть по показниках теплопровідності не відповідає європейським будівельним нормам. Але ми – ще не повністю Європа, тому нам можна і таке, і можна дешевше – Б-класу, аби отвір закрити і задути піною). В більшості випадків, не правильний розрахунок комплектації вікна, призводить до ряду проблем. Однією з найважливіших проблем є проблема конденсату на відкосах, що викликає грибок. Кожне приміщення, будинок чи квартира має свій мікроклімат на який впливає багато факторів. Тому не завжди і не в усіх плачуть вікна чи виникає грибок. Важливою залишається закономірність: якщо приміщення утеплене, а вікно холодне – конденсат осяде на вікнах. Якщо ж вікно зробити достатньо теплим і утеплити приміщення, одразу стане помітним як промерзне (стане значно холоднішим) відкос і на ньому осяде конденсат, а отже і грибок. Багато відомих фактів, коли навіть в часто провітрюваних приміщеннях утворювався конденсат та грибок на стінах.

На даний час, ми пропонуємо і 82 мм профіль, і 3 камерні склопакети, і заповнення газом і багато іншого. Теплозбереження стало більшим в 2 рази, ніж то було за останні 15 років виготовлення вікон. Вікна роблять теплі як стіни. Але є одне але. Що ж робиться навколо самого вікна? Зі сторони відкосів та підвіконня попадає волога і проходить тепло. Так само, як відбувається еволюція вікон, так само і відбувається еволюція монтажу. Сама по собі піна, в застиглому варіанті – дуже міцний матеріал, але в неї є два зовнішніх «ворога»: волога та ультрафіолет. Під дією ультрафіолету піна руйнується за декілька тижнів, після чого, монтажний шов робиться дуже слабким місцем. Так як в нього може попасти волога, зовнішні опади та пар з приміщення. Внаслідок теплових деформацій відбувається руйнування піни і власне самої штукатурки. Холодне повітря проникає в приміщення, тепле повітря охолоджується і залишається на поверхнях у вигляді конденсату. Дуже високий ризик того, що в конструкції може бути пліснява. Зона конденсату збільшується постійно. Саме тому, ми рекомендуємо утеплювати підвіконня та відкоси ЕППСом – Екструзійним пінополістиролом згідно ДСТУ Б EN 13164:20XX (за даними ВНДІбудполімер, плити з екструзійного пінополістиролу, випробувані для умов Крайньої Півночі в земляному полотні, після 50-ти річних циклічних температурно - вологісних навантажень не втратили своїх експлуатаційних властивостей на відміну від інших видів полімерної теплоізоляції). А шви, де монтажна піна, укріпляти пароізоляційною плівкою з однієї сторони, а вологостійкою з іншої. Паро-гідроізоляційний захист монтажного шву, не лише захищає від зовнішніх опадів, а й виводить вологу, яка попала в нього. Тим самим зберігає тепло Вашого дому.

P.S. І головне те, що так вікна стоять у Вас, у мене і всіх нас разом взятих…  Тому при проектуванні ремонту та будівництві житла, краще 7 разів обдумати.

Історія м/п вікон.

Почався бум на 5-ти камерні вікна, спочатку на 2 скла, а потім на 3 скла в склопакеті. Провідними еталонами якості профільних систем завжди були відомі німецькі бренди VEKA, GEALAN, REHAU, TROCAL та інші. З’явилося багато різних копій відомих брендів.

Інші статті
Вікна двері у ПанДор
15.05.2017

Вікна двері у ПанДор

Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх